Susipažinkime su Object Level Security (OLS)

Iki šių metų balandžio mėnesio Power BI modeliuose dominavo Row Level Security (RLS) saugos galimybės. Vis dėlto mėnesio pradžioje Power BI naudotojus pasiekė geros naujienos apie visiems prieinamomis tapusias Object Level Security (OLS) galimybes. Kuo šie du saugos modeliai skiriasi bei kada ir kurį geriausia naudoti? Trumpai viską papasakosime.

Row Level Security modelis skirtas apriboti pačius duomenis pagal sukurtas roles. Ką turime omenyje? Pavyzdžiui, RLS naudotume, jei norėtume, kad tik tam tikro departamento darbuotojai matytų to departamento duomenis. Tai veikia pritaikant filtrus ir išfiltruojant eilutes, kurios nepriklauso tam tikram departamentui. Šis saugos modelis padeda užtikrinti, kad tiek ataskaitose, tiek dirbant savarankiškai vartotojai galėtų matyti tik jiems priklausančią informaciją.

Vis dėlto, kai kuriuose modeliuose tenka analizuoti įvairias situacijas, tad net ir išfiltruotose eilutėse gali būti informacija, kurios tam tikros rolės neturi matyti. Vienas iš pavyzdžių – personalo ataskaitų analizavimas. Labai dažnai tokiose ataskaitose matosi tokie duomenys kaip vardai, pavardės ar net darbo užmokesčio dydis. Pastaroji informacija yra jautri ir dažnu atveju yra apribojama matyti tik tam tikram kiekiui darbuotojų. Ką tokiu atveju daryti ir kaip apriboti tam tikrų duomenų matomumą?

Tokiu ar panašiu atveju anksčiau kurdavome atskirus modelius, tačiau dabar tam pasitelkti galima Object Level Security. Su OLS galima kontroliuoti kokius objektus ir kokia rolė matys. Pavyzdžiui, galime išjungti lentelių, stulpelių ar net measures matymą. Jei grįžtume prie mūsų personalo atvejo, dabar galėtume užtikrinti, kad darbo užmokesčio stulpelis bus matomas tik tiems darbuotojams, kuriems pagal poziciją reikia matyti šią informaciją. Toks būdas veikia tiek ataskaitose, tiek savitarnoje.

Paveikslėlyje pateikiame mūsų realiai sukurtą pavyzdį. Čia naudojant OLS saugą apribojome Departamentai lentelės ir kelių stulpelių iš kalendoriaus matomumą.

Avalytics-power-bi-konsultacijos-ir-mokymai-susipazinkime-su-object-level-security-ols-blog-image

Šiek tiek techniškiau kalbant, RLS yra šiek tiek lengviau suprantamas ir jį galima naudoti tiesiai Power BI Desktop versijoje, o OLS naudojimui yra reikalingi papildomi įrankiai, pvz. Tabular Editor, kuriame nustatome norimą saugą rolei. Taip pat, OLS veikia „griežčiau“, tad yra didesnė galimybė gauti klaidas. Pavyzdžiui, jei bus uždrausta matyti lentelę, pagal kurios duomenis atliekami skaičiavimai, gali atsirasti klaidų ataskaitoje.

Viską apibendrinant galima teigti, kad viskas priklauso tik nuo konkretaus poreikio ir visuomet yra būdas išspręsti net ir sudėtingesnę situaciją. Lygiai tas pats galioja ir saugai. Viską gerai apgalvojus ir lanksčiai panaudojus dabar jau du turimus modelius galima pasiekti tikrai gerų rezultatų.

Jums gali patikti

Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-avalytics-geguzes-menesio-naujienos
Avalytics gegužės mėnesio naujienos
Šįkart atnaujinimą galėjo pastebėti Power BI ir Teams vartotojai, kadangi nuo šiol galima ne tik pasidalinti nuoroda į Power BI,…
Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-avalytics-rugsejo-menesio-naujienos
Avalytics rugsėjo mėnesio naujienos
Šį mėnesį naujienos tiesiog kriste krito! Ypač po Microsoft Ignite 2020 renginio.
Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-tip-20-power-bi-duomenu-vizualizavimas-naudojant-excel-pivots
Power BI duomenų vizualizavimas naudojant Excel Pivots
Avalytics #20 Power BI patarimas. Kaip duomenis galima atvaizduoti naudojant Excel Pivots.