Priežastys, kodėl mes pasirinkome Power BI

Priežastys, kodėl mes pasirinkome Power BI

Verslo analitika tikrai nėra nauja frazė. Jau prieš 15-20 metų didelės organizacijos naudojo ir vystė Microsoft, IBM, SAP ar kitų gamintojų verslo analitikos sprendimus. Tuo metu tokie sprendimai buvo labai sudėtingi ir itin brangūs. Vis dėlto technologijos ypač greitai tobulėja ir prieš kiek daugiau nei 5 metus į duris pradėjo belstis modernios verslo analitikos platformos, tokios kaip Power BI, Tableau ir Qlik Sense. Jos sparčiai populiarėjo net tik visame pasaulyje, bet ir mūsų gimtojoje Lietuvoje, viliodamos vartotojus savo nepalyginamai mažesne kaina bei daug paprastesniu naudojimu ir pritaikymu.

Microsoft kelionė modernios analitikos link prasidėjo su Excel 2010. Tikime, kad ne vienas yra girdėjęs ar naudojęs tokius funkcionalumus kaip Power Pivot, Power Query ar Power View. 2015 metų liepos mėnesį rinkoje pasirodė naujas produktas – Power BI. Nuo jo atsiradimo jis tapo vienu sparčiausiai augančių produktų, kuris jau daug metų pripažįstamas rinkos lyderiu. Tačiau kokios priežastys lemia tokį jo populiarumą? Dalinamės su jumis savo įžvalgomis ir nuomone.

  • Paprastas naudojimas galutiniam vartotojui. Tai turbūt vienas svarbiausių veiksnių, kurie lemia Power BI populiarumą. Vartotojams nereikia mokytis ir labai daug gilintis kaip veikia ši programa ar kaip prieiti prie reikiamos informacijos. Tinkamai paruošta ataskaita yra skaitoma ir suprantama lengvai, be papildomų žinių.
  • Tiems, kurie jau turėjo patirties dirbant su Excel, perėjimas prie Power BI yra palyginus nesudėtingas. Nemažai funkcijų ir formulių abiejose programose atsikartoja, tad jei jau esate įgudęs Excel vartotojas, jums neprireiks daug laiko išmokti Power BI subtilybių.
  • Viename iš savo įrašų (kurį galite rasti ČIA) kalbėjome apie kliūtis, su kuriomis galima susidurti naudojant Excel. Džiugu tai, kad Power BI yra lyg didysis Excel brolis ir visas minėtas kliūtis išsprendžia. Pavyzdžiui, duomenų paėmimas, transformavimas ir kiti panašūs veiksmai yra automatizuoti, o tai reiškia, kad jų nereikia daryti rankomis. Dar vienas Power BI privalumas pasirodo skaičiavimo mechanizme, kuris paremtas „In Memory“ technologija. Ši technologija leidžia labai greitai skaičiuoti didžiulius duomenų kiekius. Pavyzdžiui, suskaičiuoti 20 mln. eilučių neprireikia net 1 sekundės. 
  • Turbūt didžiausias augimas Power BI lyginant su Excel analitikos galimybėmis yra dalinimasis duomenimis. Kadangi su Power BI sukurtos ataskaitos yra talpinamos Microsoft Cloud serveriuose, vartotojai, kurie turi tam suteiktas teises, prisijungę gali pasiekti jas per naršyklę ar net bet kokį išmanųjį mobilų įrenginį.
  • Power BI gali pasigirti savo kainodara ir jos patrauklumu vartotojui. Pavyzdžiui, Power BI Desktop yra nemokama ir yra puikiai tinkama analitikui, kuris dirba tik savo kompiuteryje. Vis dėlto, jeigu yra poreikis dalintis ataskaitomis įmonės viduje su kitais kolegomis, yra būtinas licencijavimas. Privalumas toks, kad kaina tikrai „nesikandžioja“ ir yra prieinama daugeliui. Power BI Pro licencija vienam vartotojui kainuoja apie 9 eurus per mėnesį.

Suprantame, kad tai tik keli punktai ir mūsų, kaip kompanijos, nuomonė. Vis dėlto mes nuoširdžiai tikime, kad kartu su Power BI pagalba organizacijos tikrai gali augti, tobulėti bei įvesti bent šiek tiek duomenų kultūros į savo gyvenimą.

Net jei Power BI ir nėra jūsų pasirinkimas, faktas, kaip sparčiai tobulėja technologijos yra neįtikėtinas. Labai džiugu matyti, kad vis daugiau organizacijų renkasi modernius verslo sprendimus ir įtraukia vis daugiau inovacijų į savo veiklą.