Power BI šablono išdėstymo ypatumai

Power BI ataskaita turėtų tapti jūsų svarbiausios informacijos, reikalingos vienam ar keliems tikslams pasiekti, vizualiu rodymu. Efektyviam duomenų stebėjimui ir išvadų gavimui yra būtina žinoti tam tikras taisykles, kurios remiasi tiek žmonių psichologija, tiek analitiniais metodais.

Pavyzdžiui, vienu metu trumpoji žmonių atmintis gali „sandėliuoti“ tik 9 elementus su informacija. Dėl šios priežasties susijusi tarpusavyje informacija turėtų būti vaizduojama kaip vienas elementas, neišbarstytas po skirtingus puslapius ar pateikta su scroll-bar.

Taip pat remiantis Gestalt vizualinio suvokimo principais, žmonės yra linkę nesąmoningai sujungti matomus elementus į tam tikras grupes. Šis grupavimas vyksta įvairiais būdais: pagal spalvą, dydį, formą ar orientaciją; pagal atstumą tarp elementų, taip pat užpildant erdvę trūkstamomis dalimis.

Atsižvelgiant į tokius aspektus ir kitas gerasias praktikas, buvo sukurtas Avalytics ataskaitos šablonas, patenkinantis įvairių ataskaitų poreikius:

  • Viršutinė ataskaitos juosta vartotojui pateikia esminę informaciją – ataskaitos pavadinimą, kuris leidžia suprasti, kokie duomenys pateikiami ataskaitoje bei datos filtrus, kurie analitiniu požiūriu dažniausiai yra vieni svarbiausių.
  • Atskirai išskiriama dalis ataskaitos viršuje, iškart po ataskaitos pavadinimu ir datos filtrais – KPI rodiklių juosta. Vartotojui ji pateikia šios ataskaitos pagrindinius, sprendimui priimti reikalingus rodiklius, o kontekstą apie analizuojamą laikotarpį iškarti suteikia datos filtrai viršuje.
  • Kita atskira juosta paskirta kitai papildomiems ataskaitos elementams – filtrams bei navigacijai tarp puslapių. Ši dalis yra mažiau svarbi, nebūtinai visuomet naudojama, todėl pateikiama ataskaitos šone, kaip yra įprasta vartotojams su įprastu meniu – kairėje pusėje.
  •  Atskirai nuo išvardintų dalių ataskaitos centre yra paskiriama vieta vizualizacijoms, kurios KPI rodikliams suteikia daugiau konteksto, leidžia atlikti gilesnę analizę. Norint išvengti vartotojo dėmesio blaškymo, rekomenduotina atrinkti tik esminę informaciją ir puslapyje nepersistengti su skirtingų vizualizacijų skaičiumi.

Trumpai tariant, šablonas buvo kurtas taip, kad būtų ne tik lengvai pritaikomas įvairioms verslo sritims, bet ir lengvas naudoti galutiniams vartotojams.

Jei turite papildomų klausimų apie šabloną, kviečiame su mumis susisiekti info@avalytics.lt

Atsisiųsti nemokamą šabloną

Jums gali patikti

Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-avalytics-power-bi-sablono-ir-zoomcharts-sinergija
Avalytics Power BI šablono ir Zoomcharts sinergija
Anksčiau pristatytas Avalytics Power BI šablonas, leidžiantis organizacijoms palengvinti ataskaitų kūrimą bei naudojimą dėl visų organizacijoje kuriamų ataskaitų struktūros ir…
Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-viskas-apie-power-bi-pagrindu-mokymus
Viskas apie Power BI pagrindų mokymus | AV Learning
Mūsų tikslas ir didžiausias noras – suteikti jums pagrindines ir tvirtas žinias, kurios bus naudingos darbui su Power BI. Norime,…
Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-dataflow-vs-dataset-power-bi-desktop
Dataflow vs Dataset | Power BI Desktop
Kaip dauguma Power BI naudotojų jau tikriausiai žino, kad tiek Dataflow, tiek Dataset Power BI gali būti naudojami kaip ataskaitų…