Power BI ataskaitos puslapių navigacija naudojant mygtukus

Power BI siūlo daug skirtingų galimybių puslapių navigacijai ataskaitoje. Šiame įraše apžvelgsime, kaip sukurti navigaciją naudojant mygtukus (angl. „buttons“). Šis vizualizacijos sprendimas suteikia ataskaitai interaktyvumo, modernumo pojūtį, pagerina vartotojo patirtį. O geriausia žinia – tai padaryti nėra sudėtinga!

Naudojant mygtukus įmanoma sukurti įvairias puslapių navigacijos schemas. Šiame įraše pateiksime vieną iš variantų: navigacija per pagrindinį puslapį. Žemiau rasite žingsnius, kurie padės įgyvendinti šį sprendimą.

Avalytics-power-bi-konsultacijos-ir-mokymai-power-bi-ataskaitos-puslapiu-navigacija-naudojant-mygtukus-1

Navigacija per pagrindinį puslapį.

 1. Pasirinkite ataskaitą, turinčią kelis puslapius, arba juos sukurkite. Pavyzdyje naudojame žmogiškųjų išteklių analizės ataskaitą, turinčią keturis puslapius: Apžvalga, Įvairovė, Atlygis ir Pasitenkinimas..
  Avalytics-power-bi-konsultacijos-ir-mokymai-power-bi-ataskaitos-puslapiu-navigacija-naudojant-mygtukus-2
 2. Sukurkite dar vieną puslapį. Šis puslapis bus pagrindinis ir per jį bus vykdoma navigacija.
 3. Nuspręskite, kaip nurodysite patekimą į kiekvieną puslapį. Tai gali būti teksto laukelis, paveikslėlis/piktograma, figūra ar keli elementai kartu. Svarbiausia, kad jūsų galutiniam vartotojui tai būtų suprantama. Pavyzdyje pasirinkta puslapio pasirinkimą vizualizuoti naudojant piktogramą ir teksto lauką.
  Avalytics-power-bi-konsultacijos-ir-mokymai-power-bi-ataskaitos-puslapiu-navigacija-naudojant-mygtukus-3
 4. Sukūrus pasirinkimo vizualizaciją kiekvienam puslapiui, metas įterpti mygtukus. Viršutiniame pasirinkimo meniu spaudžiame Insert > Buttons ir paskutinį pasirinkimą iš sąrašo: Blank.
  Avalytics-power-bi-konsultacijos-ir-mokymai-power-bi-ataskaitos-puslapiu-navigacija-naudojant-mygtukus-4
 5. Kairiajame viršutiniame kampe atsiranda stačiakampė figūra. Ją užtempiame ant puslapio pasirinkimo vizualizacijos ir padidiname tiek, kad apimtų visą sritį, kur vartotojas galimai spaus norėdamas patekti į nurodytą puslapį. Pagal numatytus nustatymus mygtukas turi kontūrą. Galite jį palikti, koreguoti, arba nuimti. Pavyzdyje kontūras nuimtas.
  Avalytics-power-bi-konsultacijos-ir-mokymai-power-bi-ataskaitos-puslapiu-navigacija-naudojant-mygtukus-5
 6. Paspaudę ant mygtuko išskleidžiame Format button meniu lango dešinėje. Įjungiame Action pasirinkimą. Po Type renkamės Page navigation, o po Destination nurodome puslapį, į kurį šis mygtukas turėtų vesti.
  Avalytics-power-bi-konsultacijos-ir-mokymai-power-bi-ataskaitos-puslapiu-navigacija-naudojant-mygtukus-6
 7. Analogiškai sukuriame mygtukus kiekvienai iš puslapio pasirinkimo vizualizacijų.
 8. Norėdami patikrinti, ar navigacija veikia teisingai, ant klaviatūros laikome nuspaudę crtl klavišą ir su pele spaudžiame ant pasirinkto mygtuko. Šis veiksmas turėtų nukreipti į numatytą puslapį. Pastaba: įkelus ataskaitą į Power BI Service klaviatūros naudoti nebereikės, mygtukai automatiškai bus interaktyvūs. Tai reikalinga tik kol kuriame ataskaitą Power BI Desktop aplinkoje.
 9. Navigacija į puslapius paruošta! Tačiau taip pat reikia užtikrinti, kad vartotojas galės lengvai grįžti į pagrindinį  puslapį. Tam kiekviename pasirenkamame puslapyje sukursime Back mygtuką. Pasirenkam vieną iš puslapių, į kurį bus naviguojama. Viršutiniame pasirinkimo meniu spaudžiame Insert > Buttons ir šį kartą renkamės Back mygtuką. Mygtuką patalpiname puslapyje taip, kad vartotojui jis būtų lengvai pastebimas. Pele paspaudžiame ant mygtuko ir jį nukopijuojame ant klaviatūros paspausdami crtl+C klavišus. Naudodami ctrl+V jį įklijuojame į kiekvieną iš puslapių, į kuriuos bus naviguojama. Taip užtikrinsime, kad vartotojams navigacija bus aiški ir patogi.
  Avalytics-power-bi-konsultacijos-ir-mokymai-power-bi-ataskaitos-puslapiu-navigacija-naudojant-mygtukus-7
 10. Paskutinis žingsnis – paslėpti puslapius, į kuriuos naviguojame. Ant šių puslapių skirtuko apačioje spaudžiame dešinį pelės klavišą ir renkamės Hide. Turi likti vienintelis nepaslėptas puslapis: Pagrindinis meniu.
  Avalytics-power-bi-konsultacijos-ir-mokymai-power-bi-ataskaitos-puslapiu-navigacija-naudojant-mygtukus-8
 11. Ši navigacijos schema baigta! Nepamirškite, ar mygtukai veikia teisingai galite pasitikrinti laikydami nuspaudę crtl mygtuką ant klaviatūros ir spaudinėdami ant mygtukų pele. Sėkmingo naudojimo!

Jums gali patikti

Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-tip-12-power-bi-lietuviu-kalbos-naudojimas-ataskaitose
Power BI lietuvių kalbos naudojimas ataskaitose
Power BI neatvaizduoja lietuviškų simbolių teisingai pagal standartinius nustatymus. Kaip tai pakeisti?
Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-tip-6-power-bi-paprasti-skaiciavimai-be-formuliu
Power BI paprasti skaičiavimai be formulių
Jeigu norite Power BI programoje atlikti paprastus skaičiavimus, tai galite padaryti ir be formulių.
Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-microsoft-build-aktualijos-naujienos-ir-ateities-planai
Microsoft Build aktualijos: naujienos ir ateities planai
Microsoft gegužės mėnesį mus lepino net ne vienu dideliu virtualiu renginiu. Rodos, ką tik dalinomės Microsoft Business Applications Summit naujienomis,…