Power BI ataskaitos puslapių navigacija naudojant mygtukus: 2 dalis

Power BI siūlo daug skirtingų galimybių puslapių navigacijai ataskaitoje. Ankstesniame įraše apžvelgėme, kaip sukurti navigaciją naudojant mygtukus (angl. „buttons“) iš pagrindinio puslapio. Šį mėnesį (2021 m. lapkritį) Power BI išleistame atnaujinime įtraukta automatinė puslapių navigacijos mygtukų generavimo galimybė. Šiame įraše apžvelgsime minėtą naujovę, išsiaiškinsime jos apribojimus ir aptarsime, kaip šiuos apribojimus įveikti sukuriant puslapių navigaciją rankiniu būdu.

Automatinė puslapių navigacija mygtukais

Visų pirma pažiūrėkime, kaip sukurti puslapių navigaciją per automatizuotą mygtukų funkciją. Šis būdas reikalauja itin mažai laiko ir pastangų, leidžia keletą personalizavimo variantų, tad gali būti puikus būdas nesunkiai padidinti esamų ataskaitų interaktyvumą.

 1. Pasirenkame ataskaitą, turinčią kelis puslapius, arba juos sukuriame. Pavyzdyje naudojame žmogiškųjų išteklių analizės ataskaitą, turinčią keturis puslapius: Apžvalga, Įvairovė, Atlygis ir Pasitenkinimas.
 2. Power BI ataskaitos viršutinėje meniu juostoje renkamės Insert > Buttons > Navigator > Page navigator.
  Avalytics-power-bi-konsultacijos-ir-mokymai-power-bi-ataskaitos-puslapiu-navigacija-naudojant-mygtukus-2-dalis-1
 3. Visualizations meniu juostoje galime atlikti tam tikrus formatavimo pakeitimus: pakeisti mygtuko formą, spalvą, šriftą ir pan. Kai kuriuos pakeitimus galime atlikti atskirai pagal mygtuko būseną (pavyzdžiui, mygtukas gali būti juodos spalvos, kuomet yra pasirinktas, pilkas, kai ant jo užvedamas pelės žymeklis, mėlynas paspaudimo metu ir baltas neutralioje būsenoje).
  Avalytics-power-bi-konsultacijos-ir-mokymai-power-bi-ataskaitos-puslapiu-navigacija-naudojant-mygtukus-2-dalis-2
 4. Suformatavę mygtukus, juos nukopijuojame ir įklijuojame visuose puslapiuose, toje pačioje vietoje. Tai padeda vartotojui naviguoti per ataskaitos puslapius intuityviai, sukuria nuoseklumo įspūdį. Lengviausia tai padaryti naudojant klaviatūrą: pasirenkame mygtukus, klaviatūroje spaudžiame ctrl+C, pereiname į kitą puslapį ir nieko nepasirinkę spaudžiame ctrl+V.
 5. Įklijavę mygtukus kiekviename puslapyje, galime užslėpti visus puslapius, palikdami tik vieną pagrindinį. Į kitus vartotojai nuo šiol naviguos mygtukais.

Savarankiškas puslapių navigacijos mygtukais kūrimas

Nors automatiškai sugeneruoti puslapio navigacijos mygtukai turi nemažai formatavimo galimybių, kai kurių dalykų koreguoti negalima. Visų pirma, mygtukai yra sukuriami visiems puslapiams, galima pasirinkti tik nerodyti visų užslėptų puslapių. Tai tampa problema, kuomet norime išvengti navigacijos į puslapius, kurie naudojami Drill-through funkcijai arba kaip Tooltip. Kita problema – mygtukų vizualizacijos negalime papildyti paveikslėliais ar ikonomis. Siekdami išspręsti abi šias problemas, galime sukurti mygtukų navigaciją savarankiškai. Žemiau pateikiame žingsnius šiam pavyzdžiui įgyvendinti:

Avalytics-power-bi-konsultacijos-ir-mokymai-power-bi-ataskaitos-puslapiu-navigacija-naudojant-mygtukus-2-dalis-3
 1. Pavyzdyje naudosime anksčiau minėtą ataskaitą. Joje puslapiai, į kuriuos naviguosime, jau užslėpti – matomu paliktas tik vienas pagrindinis puslapis.
 2. Nusprendžiame, kaip nurodysime patekimą į kiekvieną puslapį. Tai gali būti teksto laukelis, paveikslėlis/piktograma, figūra ar keli elementai kartu. Svarbiausia, kad galutiniam vartotojui tai būtų suprantama. Pavyzdyje pasirinkome puslapio pasirinkimą vizualizuoti naudojant piktogramą, teksto lauką, ir liniją, parodančią, kuriame puslapyje vartotojas yra šiuo metu. Kol kas linijas įterpkime kiekvienai vizualizacijai, vėliau jas pašalinsime atitinkamiems puslapiams.
 3. Sukūrus pasirinkimo vizualizaciją kiekvienam puslapiui, į kurį norėsime naviguoti, metas įterpti mygtukus. Viršutiniame pasirinkimo meniu spaudžiame Insert > Buttons ir paskutinį pasirinkimą iš sąrašo: Blank.
 4. Kairiajame viršutiniame kampe atsiranda stačiakampė figūra. Ją užtempiame ant puslapio pasirinkimo vizualizacijos ir padidiname tiek, kad apimtų visą sritį, kur vartotojas galimai spaus norėdamas patekti į nurodytą puslapį. Pagal numatytus nustatymus mygtukas turi kontūrą. Galime jį palikti, koreguoti, arba nuimti. Pavyzdyje kontūrą nuėmėme.
 5. Paspaudę ant mygtuko išskleidžiame Format button meniu lango dešinėje. Įjungiame Action pasirinkimą. Po Type renkamės Page navigation, o po Destination nurodome puslapį, į kurį šis mygtukas turėtų vesti. Analogiškai sukuriame mygtukus kiekvienai iš puslapio pasirinkimo vizualizacijų. Pastaba: Action pasirinkimo negalime pasirinkti puslapiui, kuriame esame tuo metu. Todėl pavyzdyje praleidžiame mygtuko kūrimą puslapiui „Apžvalga“, prie jo sugrįšime vėliau. Mygtukus sukuriame visiems likusiems puslapiams.
 6. Suformatavę mygtukus, juos nukopijuojame ir įklijuojame antrame puslapyje „Įvairovė“. Rekomenduojame mygtukus laikyti toje pačioje vietoje visuose puslapiuose. Tai padeda vartotojui naviguoti per ataskaitos puslapius intuityviai, sukuria nuoseklumo įspūdį. Lengviausia tai padaryti naudojant klaviatūrą: pažymime visas puslapių navigacijos vizualizacijas ir mygtukus, klaviatūroje spaudžiame ctrl+C, pereiname į kitą puslapį ir nieko nepasirinkę spaudžiame ctrl+V.
 7. Prisimenate 5 punkte praleistą mygtuką „Apžvalga“ puslapiui? Dabar laikas jį įterpti.
 8. Vėl pasižymime visas puslapių navigacijos vizualizacijas ir mygtukus ir nukopijuojame juos į visus likusius puslapius.
 9. Paskutinė užduotis – pašalinti nereikalingas linijas, kad vartotojui būtų aišku, kuriame puslapyje jis yra.
 10. Nepamirškite, ar mygtukai veikia teisingai galite pasitikrinti ir Power BI Desktop laikydami nuspaudę crtl klvaišą ant klaviatūros ir spaudinėdami ant mygtukų pele. Sėkmingo naudojimo!

Jums gali patikti

Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-microsoft-ignite-naujienos-power-platform
MICROSOFT IGNITE NAUJIENOS: Power Platform
Skubame pasidžiaugti lapkričio pradžioje įvykusiu vis dar virtualiu Microsoft Ignite. Kaip ir visada, dalinamės, mūsų nuomone, aktualiausiomis ir įdomiausiomis šio…
Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-avalytics-balandzio-menesio-naujienos
Avalytics balandžio mėnesio naujienos
Nuo pat pačios pirmos balandžio dienos, Power Platform pasirodė su puikiomis naujienomis!
Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-avalytics-vasario-menesio-naujienos
Avalytics vasario mėnesio naujienos
Vasario mėnesį Power BI pradėjo su puikiomis naujienomis! Nuo šiol galite matyti dar geresnius Power BI ataskaitų naudojimo rezultatus!