Pirmieji žingsniai link duomenų kultūros brandos jūsų įmonėje

Kyla didžiausias klausimas – kaip pasiekti brandžią duomenų kultūrą savo įmonėje? Tikriausiai intuityvu manyti, kad reikėtų pradėti nuo duomenų įvedimo bei užtikrinti, kad nebūtų klaidų ir procesai veiktų tvarkingai. Tačiau čia galima susidurti su problema. Dažnai pasitaiko, kad pradiniuose šaltiniuose žmonės dirbdami su sistemomis ar kitaip prisidėdami prie pradinių duomenų užpildymo, nemato pačio galutinio rezultato kaip ataskaitos ar negauna atgalinio ryšio, jei yra užfiksuotos kažkokios problemos. Taip dažniausiai nutinka dėl to, kad su duomenimis dirba analitikai, kurie ruošia ataskaitas. Ataskaitos dažniausiai ruošiamos vadovams, tad, tokiu būdu analitikai ir mato įvedimo, proceso ar netinkamos konfigūracijos klaidas.

Tačiau ne visada analitikai gali įtakoti pačius procesus, kad tokios klaidos nesikartotų ateityje. Iš praktikos pavyzdžių kartais būna, kad tokios probleminės sritys tiesiog apeinamos padarant tam tikras transformacijas, pavyzdžiui, pakeičiant duomenis. Žinoma, tokiu būdu problema yra labiau užglaistoma nei kad išsprendžiama iš principo.

Idealiu atveju reikėtų, kad visos rolės, tame tarpe ir pirminė grandis, kuri įvedinėja duomenis ar kitaip juos fiksuoja, galėtų matyti savo darbo ir galimus organizacijos rezultatus. Taip pat, būtų puiku, jei atsiradus klaidom jas galėtume ir pataisyti. Tuomet galėtume sakyti, kad jau auga pati duomenų kultūra. Patirtis rodo, kad geriausiai padeda suvokti problemas ir ieškoti jų sprendimų tos pačios ataskaitos, kurios yra automatizuotos.

Taigi reziumuojant galime įvardinti santykinai nesudėtingus, bet naudingus žingsnius:

  1. Pasidaryti ataskaitą, kuri identifikuotų klaidas duomenyse;
  2. Pasidalinti ataskaita ir ją stebėti procese dalyvaujantiems žmonėms;
  3. Pradėti diskutuoti apie atsirandančias klaidas ir kaip jų galima būtų išvengti ar sumažinti;
  4. Pasidaryti automatizuotus įspėjimus (Alerts), kad atsakingi žmonės gautų pranešimą, kai tik atsiranda klaida jo atsakomybėje.

Ar jau pradėjote savo įmonėje žengti šiuos žingsnius?

Jums gali patikti

Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-tip-23-dax-fromuliu-automatinis-skaiciavimas
DAX formulių automatinis pagražinimas
Avalytics #23 Power BI patarimas. Dax formulių automatinis pagražinimas
Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-tip-14-power-bi-greitas-rodikliu-sukurimas
Power BI greitas rodiklių sukūrimas
Įprastai rodikliai Power BI programoje yra kuriami rašant formules. Tai gali būti gana sudėtinga pradedantiesiems vartotojams. Šiuo atveju puikiu pagalbininku…
Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-kas-yra-microsoft-fabric
Kas yra Microsoft Fabric?
Pradėkime nuo to, kad Microsoft Fabric galima apibūdinti kaip „viskas viename“ analitikos platformą įmonėms. Šis sprendimas apima viską nuo duomenų…