Microsoft Ignite naujienos: Power Platform

Microsoft Ignite – vienas didžiausių ir laukiamiausių metų renginių. Nors pandemijos metu šis įvykis, kaip ir visi kiti, persikėlė į virtualią erdvę, Microsoft komanda mus džiugina nemokamu dalyvavimu ir net dukart per metus organizuojamu renginiu vietoje įprasto vieno. 

Kaip ir visada, šio renginio metu Microsoft pasidalina ypatingomis naujienomis, kurios kartais keičia net ir visą mums jau įprastos technologijos konceptą arba pristato visiškai naują įrankį, kuris galiausiai tampa kasdieniu pagalbininku. 

Pastarajame Microsoft Ignite renginyje, kuris vyko praėjusią savaitę, mus pasiekė įdomios ir daug žadančios naujienos. Norime su jumis pasidalinti Power Platform bei kitomis naujienos, kurios, mūsų nuomone, yra vertos dėmesio.

Microsoft pristatė pirmąją low-code programavimo kalbą – Microsoft Power Fx. Nors kol kas ši kalba yra pritaikoma kuriant tik canvas aplikacijas naudojant Power Apps, Microsoft žada, kad ilgainiui ją bus galima naudoti visos Power Platform apimtyje.

Daugiau apie Power Fx skaitykite čia: What is Microsoft Power Fx

Visus Windows 10 vartotojus pasiekė naudinga žinia: nuo šiol Microsoft Power Automate Desktop yra prieinamas be jokio papildomo mokesčio. Nuo š.m. kovo 2 dienos, visi Windows 10 naudotojai gali nemokamai atsisiųsti Power Automate Desktop ir visiems, mokantiems programuoti ar ne, yra suteikiama galimybė optimizuoti savo darbo veiklą automatizuojant pasikartojančius procesus.

Plačiau skaitykite čia: Automate Tasks with Power Automate Desktop for Windows 10

Vis labiau augant Power BI naudojimui, auga ir saugumo svarba. Organizacijos kelia itin jautrius duomenis ir juos apdoroja būtent šioje programoje. Microsoft bet kuriuo atveju prioretizuoja duomenų saugumą, tad nuolat tobulinamos šios srities funkcijos yra vienas iš būdų išvengti nepageidaujamų pasekmių. Nors prieš kelias savaites Microsoft jau paskelbė naują Power BI saugumo dokumentaciją, tačiau šiuo metu vėl kalbama apie ateities atnaujinimus. Nekantriai jų laukiame!

Nuoroda į naują Power BI saugumo dokumentaciją: Power BI Security

Microsoft Ignite buvo pristatytas ir paskutinis Power BI Premium atnaujinimas, kuris šiuo metu yra prieinamas Preview režimu. Šis atnaujinimas apima architektūrinius atnaujinimus, skirtus našumo, saugumo ir stabilumo tobulinimui. Dar svarbiau, kad su šiuo pakeitimu atsiranda ir Power BI Premium per User, kuris bus visiems pilnai prieinamas jau nuo š.m. balandžio mėn. 4 d.

Visa informacija apie pastarąjį atnaujinimą čia: Power BI Premium Per User and Autoscale Preview

Kokios būtų naujienos, jeigu bent viename iš programų atnaujinimų nebūtų paminėtas dirbtinis intelektas (angl. Artificial Intelligence – AI)? Microsoft Ignite metu buvo pristatytos naujos AI galimybės naudojant Power Vitual Agents. Šie atnaujinimai ypač naudingi įmonėms, kurios naudoja chatbots, kuriuose kalba ir atsakymai klientams tampa vis natūralesni. Naujos galimybės padeda tikslingiau veikti temų sutapimų aptikimui ir sumažinti papildomų klausimų vartotojui uždavimą. Taip pat analizuojami ankstesni pokalbiai padeda lengviau pasiūlyti naujas temas klientui. 

Viskas apie Power Virtual Agents ir AI sąveiką parašyta čia: Optimize Your Chatbots with New AI Features for Power Virtual Agents

Galbūt nėra tiesiogiai su Power Platform susijusi naujiena, tačiau aktualu visiems, besidomintiems duomenų kultūra. Paskelbtas ne vienas Azure Purview atnaujinimas. Azure Purview – tai vieninga duomenų valdymo paslauga, kuri žymiai palengvina organizacijoms duomenų valdymą ir atvaizdavimą, visai nesvarbu, kur jie bebūtų. Kadangi ši paslauga yra integruota su Microsoft Information Protection, tai reiškia, kad jai gali būti taikomos tos pačios saugumo priemonės. 

Daugiau apie Azure Purview rasite čia: Manage Govern and get more Value out of Your Data with Azure

Visa Avalytics komanda kaskart nekantriai laukia Microsoft Ignite. Tikimės, kad jau kitąmet galėsime sudalyvauti šiame renginyje realiai, o ne virtualiai!

Jums gali patikti

Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-power-bi-ataskaitos-puslapiu-navigacija-naudojant-mygtukus-2-dalis
Power BI ataskaitos puslapių navigacija naudojant mygtukus: 2 dalis
Power BI siūlo daug skirtingų galimybių puslapių navigacijai ataskaitoje. Ankstesniame įraše apžvelgėme, kaip sukurti navigaciją naudojant mygtukus (angl. „buttons“) iš…
Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-avalytics-balandzio-menesio-naujienos
Avalytics balandžio mėnesio naujienos
Nuo pat pačios pirmos balandžio dienos, Power Platform pasirodė su puikiomis naujienomis!
Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-avalytics-vasario-menesio-naujienos
Avalytics vasario mėnesio naujienos
Vasario mėnesį Power BI pradėjo su puikiomis naujienomis! Nuo šiol galite matyti dar geresnius Power BI ataskaitų naudojimo rezultatus!