Microsoft Build 2023 naujienos

Šių metų Microsoft Build virtuali konferencija kaip reikiant nustebino Power Platform kūrėjus. Gavome neįprastai daug naujienų ir pokyčių vienu metu, o tai ne tik skatina domėtis jomis, bet ir žada puikių pokyčių jau dirbantiems su šia modernia platforma. Atrinkome, mūsų nuomone, pačias aktualiausias ir įdomiausias naujienas, kurios buvo pristatytos šios konferencijos metu.

Pirmiausia – Microsoft Fabric. Tai naujiena, kuri iš esmės labai plečia darbo su duomenimis galimybes. Taip pat svarbu paminėti ir AI integracijos galimybes į kone visas Power Platform dalis, kurios tikrai padės greičiau atlikti veiksmus.

Kitos naujienos, į kurias verta atkreipti dėmesį:

  • Copilot funkcionalumas visuose Power Platform įrankiuose. Šią dieną turime AI pagalbą kuriant „measures“ su Quick measures, o greitu metu su Copilot bus galima paprašyti vizualizuoti, klausti klausimus, integruoti į Teams ir paprašyti padėti sukurti aplikaciją ar automatizuoti darbą. Daugiau apie šią naujieną: https://powerbi.microsoft.com/en-us/blog/introducing-microsoft-fabric-and-copilot-in-microsoft-power-bi/
  • OneLake ir DirectLake galimybės Power BI. Tai yra nauja galimybė turėti vieną duomenų šaltinį, kurį Power BI gali tiesiogiai pasiekti ir atvaizduoti didžiulius duomenų kiekius (GB, TB) nenaudojant papildomo importavimo modeliavimo. Manome, kad tai bus labai aktualu organizacijoms, turinčioms didesnius duomenų kiekius.
  • Jau ir dabar galima pamatyti naujas Power BI Service sritis, tokias kaip OneLake Data Hub ir Monitoring Hub. Pastarasis labai patogiai parodys visus organizacijos duomenų naujinimo objektus. Šiandien tikriausiai aktualiausias pavyzdys būtų Datasets. Bus galima matyti jų būseną, kiek trunka naujinimas ir pan.
  • Power BI integracija su Git. Ši naujiena aktualesnė aktyviai dirbantiems su daug modelių ir siekiantiems užtikrinti versijų valdymą, migravimą per skirtingas aplinkas.
  • Nemažai naujienų pristatyta ir apie Power BI Desktop, kurios tikrai bus aktualios kasdieniuose darbuose. Viena, kurią verta paminėti yra užklausų ribojimas, kuris atitiktų resursus Power BI Service. Taip pat pristatytas ir naujas Measures kūrimo langas su daug patogesniu formulių rašymu.

Šiame įraše paminėtos tik kelios iš visos gausybės naujienų, tačiau kaip visada, stengėmės atrinkti aktualiausias ir su Power Platform susijusias naujienas.

Jums gali patikti

Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-tip-12-power-bi-lietuviu-kalbos-naudojimas-ataskaitose
Power BI lietuvių kalbos naudojimas ataskaitose
Power BI neatvaizduoja lietuviškų simbolių teisingai pagal standartinius nustatymus. Kaip tai pakeisti?
Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-tip-6-power-bi-paprasti-skaiciavimai-be-formuliu
Power BI paprasti skaičiavimai be formulių
Jeigu norite Power BI programoje atlikti paprastus skaičiavimus, tai galite padaryti ir be formulių.
Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-microsoft-build-aktualijos-naujienos-ir-ateities-planai
Microsoft Build aktualijos: naujienos ir ateities planai
Microsoft gegužės mėnesį mus lepino net ne vienu dideliu virtualiu renginiu. Rodos, ką tik dalinomės Microsoft Business Applications Summit naujienomis,…