Kelionė su Power BI: skaičiavimų tipai ir formulės

Kelionė su Power BI: skaičiavimų tipai ir formulės

Atliekant įvairius skaičiavimus Power BI yra puikus pagalbininkas. Jei kalbėtume apie paprastus ir ganėtinai nesudėtingus skaičiavimus, šis analitikos įrankis juos atlieka pats, taip mums padėdamas skirti daugiau dėmesio analitikai ar kitiems veiksmams. Vis dėlto, norint atlikti sudėtingesnius skaičiavimus, greičiausiai niekaip nebus apsieita be formulių. Tačiau viską atlikus teisingai bei protingai, atsiskleidžia pats Power BI grožis bei nauda.

Kalbant apie skaičiavimų tipus, galime išskirti tris: New Column, New Table ir New Measure. Turbūt artimiausi daugeliui yra New Column ir New Table formulėmis išskaičiuojami tipai, kadangi jie jau greičiausiai bus žinomi ir atsinešti iš Excel. Jie ne tik, kad gana įprasti, bet ir jų formulių struktūra yra labai artima abiejose programose. Žemiau pateiktame pavyzdyje yra pateikta naujo stulpelio (New Column) Power BI formulė, kuri yra labai panašiai rašoma ir Excel.

Avalytics-power-bi-konsultacijos-ir-mokymai-kelione-su-power-bi-skaiciavimu-tipai-ir-formules-01

New Measures tipui norėtume skirti daugiau dėmesio. Kuo gi jis ypatingas? Pagrindinė šio tipo rodiklio savybė, kad parašyta formulė skaičiavimus atlieka tik tada, kai to reikia ir galutinio rezultato niekur neišsaugo. Skamba nelabai patikimai, tiesa? Vis dėlto, tuo New Measures ir yra puikus. Šis rodiklis savyje turi tik tą informaciją, kurią reikia suskaičiuoti ir galiausiai atvaizduoja tai vizualizacijoje. Atitinkamai pakeitus filtrus, rezultatas bus suskaičiuotas iš naujo. Tai, kad duomenys nėra saugomi, leidžia Power BI efektyviai išnaudoti modelį nesaugant visko stulpeliuose ar lentelėse. Be to, turime visi sutikti, kad kuriamos Power BI ataskaitos yra labai dinamiškos, jose nuolat keičiasi filtrai, o dar dažniau ir pateikiama informacija. Toks principas leidžia naudotojams dažnai keisti filtrus ir tai atlikti paprastai ir greitai. Žemiau pateikiame lentelę, kuri atrodo gana paprasta, tačiau ką tik papasakotą principą atvaizduoja puikiai.

Avalytics-power-bi-konsultacijos-ir-mokymai-kelione-su-power-bi-skaiciavimu-tipai-ir-formules

Pateiktoje lentelėje matome, kaip keičiantis filtrams, keičiasi ir pateikiama informacija. Jei norėtume išsaugoti visą čia esančią informaciją ir parodyti teisingus skaičius lentelėje, turėtume apgalvoti visas galimas kombinacijas. New Measures padeda to išvengti. Labai panašiu principu veikia ir Pivot lentelės Excel‘yje, tačiau Power BI geba dirbti su daug didesniais duomenų kiekiais.

Dar šiek tiek naujienų apie formules. Greitu metu (tikriausiai rudenį) Power BI mus dar labiau lepins. Trumpai tariant, mes galėsime paprašyti tam tikros formulės, o Power BI ją parašys už mus pats. Ar tai ne puiku?

Viską trumpai apibendrinant, būtent su tokiais skaičiavimais ar formulėmis ir galima sukurti tą Power BI magiją. Nors formulių rašymas nėra kiekvieno geriausias draugas, tačiau tiems, kurie dirba su šiuo įrankiu, rekomenduotume mokėti rašyti bent pagrindines formules, nes tai gali labai padėti sprendžiant įvairius uždavinius.