Kas yra Microsoft Fabric?

Pradėkime nuo to, kad Microsoft Fabric galima apibūdinti kaip „viskas viename“ analitikos platformą įmonėms. Šis sprendimas apima viską nuo duomenų judėjimo, Real-Time analitikos, duomenų mokslo iki verslo įžvalgų. Taip pat Microsoft Fabric siūlo platų paslaugų pasirinkimą, įskaitant Data Lake, duomenų inžineriją ar duomenų integravimą.

Svarbiausia žinoti, kad Microsoft Fabric yra SaaS (Software as a Service) principu veikianti platforma,  apjungianti jau pažįstamus ir keletą naujų komponentų iš Power BI ir Azure paslaugų. Tai išsprendžia daug sudėtingo konfigūravimo ir kainodaros klausimų, kai viskas yra gaunama viename pakete, nereikalaujant konfigūruoti paslaugų, saugos ir integracijos tarpusavyje. Tuo Microsoft Fabric pasirūpina automatiškai.

Kokie komponentai įeina į Microsoft Fabric?

 

Duomenų inžinerija. Šią galimybę suteikia Spark platforma, kuri leidžia duomenų inžinieriams atlikti didelio masto duomenų transformacijas.

Plačiau apie tai galite skaityti: https://learn.microsoft.com/en-us/fabric/data-engineering/data-engineering-overview

 

Data Factory. Azure Data Factory sujungia Power Query ir Azure Data Factory galimybes. Tai leidžia naudoti daugiau nei 200 jungčių (angl. connectors), kad galėtumėte sujungti on-premises duomenų šaltinius ir esančius debesyje.

Daugiau informacijos: https://learn.microsoft.com/en-us/fabric/data-factory/data-factory-overview

 

Data Science. Ši galimybė leidžia kurti, įdiegti ir naudoti mašininio mokymosi modelius su Microsoft Fabric. Su įdiegtu Azure Machine Learning, duomenų mokslininkai turi galimybę praturtinti organizacijos duomenis aktualiomis prognozėmis ir leisti verslo analitikams integruoti jas į BI ataskaitas.

Susipažinkite iš arčiau: https://learn.microsoft.com/en-us/fabric/data-science/data-science-overview

 

Data Warehouse. Ši patirtis suteikia galimybę dirbti su SQL, kuris visiškai atskiria skaičiavimą nuo saugyklos ir leidžia nepriklausomai keisti abiejų komponentų mastelius.

Plačiau apie Data Warehouse galite skaityti čia: https://learn.microsoft.com/en-us/fabric/data-warehouse/data-warehousing

 

Analitika realiu laiku. Duomenys renkami iš įvairių šaltinių, kurie gali būti aplikacija, IoT įrenginiai, žmonių interakcijos ir kt. Tokie duomenys paprastai būna pusiau struktūrizuoti ir pateikiami JSON arba Text formatu.

Daugiau informacijos apie analitiką realiu laiku naudojant Microsoft Fabric: https://learn.microsoft.com/en-us/fabric/real-time-analytics/overview

 

Power BI. Kaip jau žinome, tai viena iš lyderiaujančių verslo analitikos platformų pasaulyje. Power BI užtikrina, kad verslo atstovai galėtų lengvai pasiekti savo duomenis Microsoft Fabric platformoje ir priimtų geresnius sprendimus.

Plačiau apie Power BI: https://learn.microsoft.com/en-us/power-bi/fundamentals/power-bi-overview

 

Apibendrinant, Microsoft Fabric sujungia visas aukščiau paminėtas galimybes į vieną vietą, taip sukuriant išsamiausią analitikos platformą rinkoje. Ši platforma leidžia koncentruotis į duomenų apdorojimą ir analizę neeikvojant laiko sudėtingoms konfigūracijoms.

Vėlesniuose įrašuose papasakosime, kaip tai galima pritaikyti tipiškuose Power BI uždaviniuose, kuriuos sprendžia organizacijos Lietuvoje, taip pat apžvelgsime kainodarą bei pabandysime įvardinti, kada kuri paslauga gali būti naudingiausia.

Jums gali patikti

Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-tip-12-power-bi-lietuviu-kalbos-naudojimas-ataskaitose
Power BI lietuvių kalbos naudojimas ataskaitose
Power BI neatvaizduoja lietuviškų simbolių teisingai pagal standartinius nustatymus. Kaip tai pakeisti?
Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-tip-6-power-bi-paprasti-skaiciavimai-be-formuliu
Power BI paprasti skaičiavimai be formulių
Jeigu norite Power BI programoje atlikti paprastus skaičiavimus, tai galite padaryti ir be formulių.
Avalytics-power-bi-mokymai-power-apps-mokymai-microsoft-build-aktualijos-naujienos-ir-ateities-planai
Microsoft Build aktualijos: naujienos ir ateities planai
Microsoft gegužės mėnesį mus lepino net ne vienu dideliu virtualiu renginiu. Rodos, ką tik dalinomės Microsoft Business Applications Summit naujienomis,…